Skip to main content
|
by: joomlaspecialista

Cél a dobogó legfelső foka

A női vízilabdások akár az aranyéremért, a férfiak visszafogottabbak, ők a dobogóra jutásért küzdenek. Legalábbis ez volt a szövetségi kapitányok előzetes elképzelése a budapesti világbajnokságról. Szurkoljunk nekik!

A mai nap állása alapján a magyar lányok szép játékkal, 24-5-ös győzelemmel jöttek ki a vízből a franciák elleni, második csoportmérkőzésen, kedden. Vasárnap már legyőzték a japánokat. Csütörtökön pedig a csoportgyőzelemért küzdenek Hollandia ellen.

„A világ elől elzártan, Egerben készültünk a legutolsó napokban, és összességében azt mondhatom, keményebb és hosszabb is volt a felkészülésünk, mint a tavalyi olimpia előtt. Azt hiszem, szemre és játékban is fejlődtünk” – mondta a felkészülésről Bíró Attila, a magyar női válogatott szövetségi kapitánya, és hozzátette, kirobbanó erőben van a csapat.

Az amerikaiak, a görögök és mi vagyunk a legnagyobb esélyesek a dobogóra – a kapitány szerint. Talán az arany is bejön a hazai lányoknak jó játékkal és szerencsével,

Férfi pólósaink szerdai ellenfele Olaszország.

„Látom azért a fiúkon az izgatottságot, olyanok, mint a visszatartott versenylovak. Nagy lehetőség nekem és nekik is az itthoni vb. Lehet, hogy karrierünkben ez már nem is fordul elő még egyszer. Ki kell használni a lehetőséget!” – mondta a VB nyitó napján Märcz Tamás szövetségi kapitány.

Szerinte Szerbia, Olaszország és Magyarország esélyes a dobogóra, és fölvetette, hogy Horvátország is ott lehet az első négyben.

A férfi vízipólósok a szövetségi kapitány születésnapján játszották kezdő meccsüket az ausztrálokkal. Sikerrel vágtak neki világbajnokságnak, egyúttal a születésnapos Märcz Tamást 13–3-as győzelemmel köszöntötte a csapat.

Forrás: https://www.fina-budapest2017.com www.waterpolo.hu  

Hasonló cikkek

Hírlevél